Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mandić: Narod želi da se litije nastave

Mandić: Narod želi da se litije nastave
Aндрија Мандић (Фото Танјуг)

PODGORICA – Lider opozicionog crnogorskog Demokratskog fronta Andrija Mandić rekao je jutros, nakon puštanja na slobodu vladike Joanikija, da je volja naroda u Crnoj Gori da se protestne litije nastave, jer, kako je naveo, puštanjem vladike nije rešena kriza u kojoj se Crna Gora nalazi nakon usvajanja spornog zakona o slobodi veroispovesti.

„Pušten je vladika i to je dobro, ali nema rešenja za krizu u kojoj je Crna Gora. Problem je nastao kada je usvojen Zakon o slobodi veroispovesti, 26. decembra prošle godine, a obrise krize vidimo i prilikom hapšenja vladike Joanikija”, kazao je Mandić za RTS i dodao da su građani sinoć jasno poslali poruku - „hoćemo litije”, prenosi Tanjug.

Kaže da je „volja naroda” da se one nastave, ali da su organizatori predstavnici SPC u Crnoj Gori i crkveni velikodostojnici.

On je ponovio svoja uverenja da crnogorska vlast zloupotrebljava epidemiju na način da, kako tvrdi, iako u Crnoj Gori više nema nikog zaraženog, vlast ne želi da je prekine, „očekujući da će se litije nastaviti, a protest građana biti još snažniji”.

Mandić je naveo da niko ne može da predvidi šta će se dešavati u Crnoj Gori u narednom periodu.

Povodom današnjeg video-konferencijskog razgovora predstavnika Srba iz Crne Gore sa predsednikom Srbije, Aleksandrom Vučićem, Mandić je rekao da je važno iskazivati solidarnost u srpskom narodu jer se, kako navodi, tako najbolje možemo braniti.

Komentari10
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Мило, сачекај изборе и народнi суд
Народ је за промену Милове власти, која се упустила у губитничку борбу против предака, Његоша, СПЦ, Срба и Руса, и која после Његовог изненадног и необјашњивог преумљења држи ЦГ брод на курсу без историјског утемељења. Радујем се што пребогатом Крезу Милу следи пораз од духовника без имовине Јоаникија. Мимо Милових судија, после полицијског притвора, народ им је већ пресудио са повицима: Добро дош`о Владико, Живио Владико, Не дамо Те Владико и Мило Лопове, Устала је Црна Гора, Мило пасти мора.
Sara
Marko@ Da ne bi te ruske cizme za trag vam se ne bi znalo!Dobra vam je bila cizma kad su iz te cizme ispadali dolari?Milogorci ostade li ista u vama od predaka, Njegosa se odrekoste, jeste li i ostalih?
Narod je sve rekao
Narod je već pola godine u litijama, i svakodnevno time pokazuje svoju volju. Dostojanstveno, impozantno! Sramota je da u vestima nema više izveštaja ali lako možete pronaći i videti dostojanstvo Srpskog vernog naroda u Crnoj Gori i njegovu volju da zaštiti svoje svetinje.
Marko
Mandic i njegova stranka jedva prelaze cenzus, eto koliko mu narod veruje i koliko on predstavlja volju naroda u CG. Narod u CG i Srbi i ostali nece da zive pod ruskom cizmom dzabe navlacite ljude na rat i nesrecu.
Радивоје
@Marko Какве везе има "руска чизма" са свим овим?! Са литијама, са масом српског народа који вековима ту живи, не жели више да га угњетава милогорска чизма. Тако да заиста не знам како се Вама привиђа руска чизма... Ваљда су у страху велике очи. Једини који навлачи људе на рат и несрећу је диктатор који годинама врши репресију над српским народом у Црној Гори.
Драган Станковић
Ја бих Вам и веровао ако ми докажете да народ у ЦГ више воли да живи под америчком чизмом. Због народне воље није организован ни референдум о уласку у НАТО јер како рече г. Марковић против би било 80%. Ето тако народ воли америчку чизму која је хумана, не баца атомске, напалм и касетне бомбе на децу широм света. Не баца уранијум, једном речју - хумана нека чизма.
Decak
Interesantno je da se Vucic sastao sa Orbanom ali, ni slucajno sa svojim kumom Milom Djukanovicem. Obojica su pred izborima, pa slozno loze vatru i dime narod.

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.