Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Đoković: Nisam protiv vakcinacije

Đoković: Nisam protiv vakcinacije
Новак Ђоковић (Фото ЕПА ЕФЕ - А.Ц.)

NjUJORK - Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je da je njegova prethodna izjava u vezi sa vakcinom protiv korona virusa protumačena na pogrešan način.

Đoković je pre nekoliko meseci u razgovori sa srpskim sportistima izjavio da je protiv vakcinacije i da ne bi voleo da ga neko tera da primim vakcinu da bi mogao da putuje.

„Strani mediji su malo izvukli iz konteksta tu moju izjavu, ističući da sam potpuno protiv bilo kakve vakcinacije. Moj problem sa vakcinacijom je taj ako me neko na silu tera da ubacim nešto u moje telo. To je za mene neprihvatljivo”, rekao je Đoković, prenosi „Njujork tajms”.

„Nisam protiv vakcinacije, jer ko sam ja da pričam o vakcinama kada su tu stručni ljudi, medicinski radnici koji spasavaju ljude širom sveta? Siguran sam da postoje vakcine sa malim nuspojavama, a koje su pomogle ljudima da zaustave širenje infekcija po svetu”, zaključio je Đoković, prenosi Tanjug.

Đoković se trenutno nalazi u Njujorku gde ga očekuju nastupi na turniru Sinsinati i na „Ju-Es Openu”.

 

Komentari15
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Жељко
Сваки одговор или изговор типа "Слажем се са тим, АЛИ.." води ка тотално супротном ставу у највећем број случајева. Особа која мисли да су вакцине корисне за човечанство нема додатак АЛИ у свом ставу. Вакцинација би апсолутно требала да буде обавезна за све грађане под претњом кривичне одговорности у супротном. Само тако се остварује циљ вакцинације и друштво као колектив побеђује вирус. Буквално било који разлог за противљење вакцинацији говори да је та особа у суштино против идеје вакцинације.
Veliko ALI
Postovani Zejko.... drugaciji bi vam bio stav oko “ obavezne vakcinacije” ako ste roditelj.. i to roditelj cije je dete postalo autisticno kao reakcija na vakcinu!!!...soboda izbora je najveca demokratija! ( pored toga ako izaberete vakcinu kao opciju onda ne treba da strepite od ne vakcinisanih... jer ste “ zasticeni”?!)...
Zeljko
Ноле је одличан спортиста али што се тиче ове теме тотално је неупућен. Вакцинација је ефикасна ако огромна већина становништва учествује у томе. Новак каже "не желим да вакцинација буде услов за путовање" а то је тотално маши суштину вакцинације. Вакцинација је мера за колективни имунитет људи и по мом мишљењу би требала да буде обавезна за све грађане. Није вакцинација "услов за путовање" већ је "имунитет који настаје услед вакцинације услов за путовање". Врло битан детаљ.
opet neupucen
... vakcina nije garant da necete dobiti istu bolest za koju ste vakcinisani!!!... to bi barem trebali da znate!
Братимир
Ноле каже да није против, а ономад је певао да „није за". Нека вала, показао је шта мисли о вирусу и кризи у којој се свет налази. Човек обично добије у животу управо оно што тражи.
Mira
To se zove ”legao na rudu”. To je morao uraditi jer on ne predstavlja samo sebe nego i ostale vrhunske igrace.
Кина Вац
Можда неће Ђоковића или неког другог ко често и много путује забог природе посла, да директно натерају да се вакцинише, али ће највероватније, индиректно да га приморају, јер, иначе, за очекивати је да услов за путовање буду најсвежији могући ПЦР или слични тестови. Рече је, приницпипијелно, о томе да ћемо, нажалост, бити све мање и мање слободни, по разним основама.
Tamara
SLOBODA IZBORA,to nama treba, nista vise ni manje.
Dr Slobodan Devic
Nastavak odgovora: i pored loseg iskustva sa mojom vakcinacijom protiv zausaka, i dalje smatram da je vakcinacija vazna tekovina covecanstva koja je sigurno smanjila smrtnost velikog broja dece, pa i moje. Medjutim, moje iskustvo me uci da budem krajnje oprezan sa novim vakcinama ...
Dr Slobodan Devic
@ Ranko M. - apro po vaseg iskaza da se kvalitet i sigurnost vakcine podrazumevaju: 1968-e sam bio dobio vakcinu protiv zausaka. Posle dva meseca sam dobio secernu bolest, sa kojom kuburim vise od 50 godina. Spremao sam se bio za medicinu i posebno me je zanimala imunologija. Dve godine pred studije sam otkrio kako sam dobio dijabetes i tada resih da odem na fiziku. Mislim da je vakcinacija jedna od vaznih tekovina covecanstva. Medjutim, problem je nastao kada je medicina postala "biznis" ...
Prikaži još odgovora

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.