Четвртак, 25.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ђоковић: Нисам против вакцинације

Ђоковић: Нисам против вакцинације
Новак Ђоковић (Фото ЕПА ЕФЕ - А.Ц.)

ЊУЈОРК - Најбољи тенисер света Новак Ђоковић рекао је да је његова претходна изјава у вези са вакцином против корона вируса протумачена на погрешан начин.

Ђоковић је пре неколико месеци у разговори са српским спортистима изјавио да је против вакцинације и да не би волео да га неко тера да примим вакцину да би могао да путује.

„Страни медији су мало извукли из контекста ту моју изјаву, истичући да сам потпуно против било какве вакцинације. Мој проблем са вакцинацијом је тај ако ме неко на силу тера да убацим нешто у моје тело. То је за мене неприхватљиво”, рекао је Ђоковић, преноси „Њујорк тајмс”.

„Нисам против вакцинације, јер ко сам ја да причам о вакцинама када су ту стручни људи, медицински радници који спасавају људе широм света? Сигуран сам да постоје вакцине са малим нуспојавама, а које су помогле људима да зауставе ширење инфекција по свету”, закључио је Ђоковић, преноси Танјуг.

Ђоковић се тренутно налази у Њујорку где га очекују наступи на турниру Синсинати и на „Ју-Ес Опену”.

 

Коментари15
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Жељко
Сваки одговор или изговор типа "Слажем се са тим, АЛИ.." води ка тотално супротном ставу у највећем број случајева. Особа која мисли да су вакцине корисне за човечанство нема додатак АЛИ у свом ставу. Вакцинација би апсолутно требала да буде обавезна за све грађане под претњом кривичне одговорности у супротном. Само тако се остварује циљ вакцинације и друштво као колектив побеђује вирус. Буквално било који разлог за противљење вакцинацији говори да је та особа у суштино против идеје вакцинације.
Veliko ALI
Postovani Zejko.... drugaciji bi vam bio stav oko “ obavezne vakcinacije” ako ste roditelj.. i to roditelj cije je dete postalo autisticno kao reakcija na vakcinu!!!...soboda izbora je najveca demokratija! ( pored toga ako izaberete vakcinu kao opciju onda ne treba da strepite od ne vakcinisanih... jer ste “ zasticeni”?!)...
Zeljko
Ноле је одличан спортиста али што се тиче ове теме тотално је неупућен. Вакцинација је ефикасна ако огромна већина становништва учествује у томе. Новак каже "не желим да вакцинација буде услов за путовање" а то је тотално маши суштину вакцинације. Вакцинација је мера за колективни имунитет људи и по мом мишљењу би требала да буде обавезна за све грађане. Није вакцинација "услов за путовање" већ је "имунитет који настаје услед вакцинације услов за путовање". Врло битан детаљ.
opet neupucen
... vakcina nije garant da necete dobiti istu bolest za koju ste vakcinisani!!!... to bi barem trebali da znate!
Братимир
Ноле каже да није против, а ономад је певао да „није за". Нека вала, показао је шта мисли о вирусу и кризи у којој се свет налази. Човек обично добије у животу управо оно што тражи.
Mira
To se zove ”legao na rudu”. To je morao uraditi jer on ne predstavlja samo sebe nego i ostale vrhunske igrace.
Кина Вац
Можда неће Ђоковића или неког другог ко често и много путује забог природе посла, да директно натерају да се вакцинише, али ће највероватније, индиректно да га приморају, јер, иначе, за очекивати је да услов за путовање буду најсвежији могући ПЦР или слични тестови. Рече је, приницпипијелно, о томе да ћемо, нажалост, бити све мање и мање слободни, по разним основама.
Tamara
SLOBODA IZBORA,to nama treba, nista vise ni manje.
Dr Slobodan Devic
Nastavak odgovora: i pored loseg iskustva sa mojom vakcinacijom protiv zausaka, i dalje smatram da je vakcinacija vazna tekovina covecanstva koja je sigurno smanjila smrtnost velikog broja dece, pa i moje. Medjutim, moje iskustvo me uci da budem krajnje oprezan sa novim vakcinama ...
Dr Slobodan Devic
@ Ranko M. - apro po vaseg iskaza da se kvalitet i sigurnost vakcine podrazumevaju: 1968-e sam bio dobio vakcinu protiv zausaka. Posle dva meseca sam dobio secernu bolest, sa kojom kuburim vise od 50 godina. Spremao sam se bio za medicinu i posebno me je zanimala imunologija. Dve godine pred studije sam otkrio kako sam dobio dijabetes i tada resih da odem na fiziku. Mislim da je vakcinacija jedna od vaznih tekovina covecanstva. Medjutim, problem je nastao kada je medicina postala "biznis" ...
Прикажи још одговора

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.