Zabrinjava broj ljudi u bolnicama
Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je danas da se nadljudskim naporima obezbeđuju dodatna mesta u bolnicama za obolele od koronavirusa, kao i da ima dosta zaraženih lekara i medicinskih sestara - 3.107, od kojih je 76 na bolničkom lečenju.
„Imamo skoro 8.600 hospitalizovanih, to je zabrinjavajuća cifra u bolnicama, to je teško izdržati”, rekao je Đerlek za RTS i dodao da je još rano da se evaluiraju postojeće mere i da njima nije postignuto ono što se očekivalo.
Prema njegovim rečima primetan je blagi pad u Beogradu, ali to nije dovoljno i dodao da eksponencijalni rast nije zaustavljen zbog čega moraju da se preduzmu nove mere, prenosi Tanjug.
On je kazao da do nove Godine slede brojni izazovi poput slave Sveti Nikola i dolaska državljana Srbije iz inostranstva.
„Ne bih voleo da se ponovi period iz vremena Uskrsa kad smo imali oko 400.000 građana koji su ušli u Srbiju. Unatoč želji da poštujemo naše građane, zdravstveni sistem bi bio preopterećen kad bi oni ušli”, istakao je Đerlek i dodao da bi bilo realno očekivati da budu donete mere poput obaveznog negativnog PCR testa ili karantina.
„Apelovao bih i na uvođenje karantina, ljudi su željni kontakata a suština je da smanjimo broj kontakata. To jeste rigorozno ali uz kontrolu poštovanja te mere, kontrolisali bismo te ljude koji dođu”, rekao je Đerlek.
Govoreći o informaciji što mnogi rezervišu mesta za proslavu Nove godine, on je kazao da jedna Nova Godina može da prođe bez pompeznih slavlja.
„Kad čujem te priče o Novoj godini, nije mi dobro. Nije realno da se jedna grupa ljudi veseli, a znate da su ljudi i medicinski radnici odvojeni od porodica. Može jedna Nova godina da prođe bez pompeznih slavlja i bili bismo bliži pobedi protiv koronavirusa”, rekao je Đerlek.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


