Nedelja, 19.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gasi se Montenegro erlajnz

Gasi se Montenegro erlajnz
Фото Н.Тркља

PODGORICA - Vlada Crne Gore gasi aviokompaniju „Montenegro erlajnz” i osniva novu kompaniju sa državnim kapitalom, prenose podgorički mediji.

Za kompaniju „Montenegro erlajnz”, uz svu dobru volju ne možemo da pronađeno zakonito rešenje kako bi opstala, izjavio je ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić.

On je na konferenciji za novinare saopštio da vlada u planira osnivanje nove kompanije sa osnivačkim kapitalom vlade, te da se nada da će ona biti operativna do sledeće letnje sezone.

„Ova vlada nema problem da donese odluku, ali ovde ne možemo da donesemo nikakvu odluku za MA. Tražili smo 15 dana, zvali u regionu određene kompanije, razgovarali sa evropskim konsultantima i zaključak je da ne možemo doneti ni jednu odluku u korist MA, a da bude zakonita”, kazao je Bojanić.

Dodao je da rešenja jednostavno nema.

„Vezane su nam ruke odlukama Agencije za zaštitu konkurencije i odnosima i radom odbora direktora koji u ime države gazduje tako važnim subjektom. Nažalost, predsednik Odbora direktora danas je javio da ne može da dođe, jer ga boli zub”, dodao je crnogorski ministar kapitalnih investicija.

Istakao je da vlada nije htela da nezakonito radi i donosi takve odluke.

„Ne postoji mogućnost da dobijete kredit za MA, jer oni takav kredit ne mogu da vrate. Imamo u planu osnivanje nove kompanije sa osnivačkim kapitalom vlade”, naveo je ministar, javlja RTCG a prenosi Tanjug.

Istakao je da će za osnivanje nove kompanije biti potrebno šest do osam meseci, te da će učiniti sve da nova kompanija bude operativna do sledeće sezone.

 

Komentari12
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Милан
Србија да купи, ако смо паметни, као што нисмо :(
Muradin Rebronja
Novi erlajnz na nekoliko rentabilnih linija a sve drugo čarter za dovođenje stranih turista. Jeftin prevoz privlači turiste a ono šti ne plate na mostu, platice na cupriji.
Srba
Hvala bogu da su otisli sad bi Srbija morala da im placa dugove.Milu Djukanovicu treba podici cesmu za zivota u centru Beograda.
slobodan
Kakva smejurija
zoran
Montenegro Airlines je mrtav, dug zivot Air Montenegro !
Београђанин
А дуг према београдском аеродрому и контроли летења у Србији? То ће се овим паразитима опростити.
provjereno
trenutni kapital -70.000.000
dusan1
Kao što piše u tekstu . Bankrot je jedini zakonom dozvoljen način da se dugovi ne plate ! Međutim i tu ima leka ! Što brža zaplena imovine od strane potražioca dok se još vodi na dužnika !

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.