Čelo fest – „Buđenje”
U Velikoj dvorani Zadužbine Ilije M. Kolarca upriličen je gala koncert „Čelo fest – Buđenje”, posvećen uspomeni na muzikologa Vesnu Kabiljo. Publika je imala priliku da premijerno čuje izvođenje kompozicije Srđana Sretenovića „Gospodar lutaka”. Potom su gosti Atanas Krastev iz Bugarske i Razvan Suma iz Rumunije izveli „Svitu za dva violončela, op. 16” Davida Popera.
Ostatak repertoara činila su dela Čajkovskog, Rosinija, Paganinija, Šopena, Bizea, ali i adaptacija popularne numere „Metalike” „Nothing Else Matters” i muzike iz filma „Pirati sa Kariba”. Kao gost, nastupio je i Denis Severin iz Švajcarske, a zajedno sa njim i srpski violončelisti Sandra Belić, Dragan Đorđević, Ivan Jarić, Vuk Ovaskainen...
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


