Чело фест – „Буђење”
У Великој дворани Задужбине Илије М. Коларца уприличен је гала концерт „Чело фест – Буђење”, посвећен успомени на музиколога Весну Кабиљо. Публика је имала прилику да премијерно чује извођење композиције Срђана Сретеновића „Господар лутака”. Потом су гости Атанас Крастев из Бугарске и Разван Сума из Румуније извели „Свиту за два виолончела, оп. 16” Давида Попера.
Остатак репертоара чинила су дела Чајковског, Росинија, Паганинија, Шопена, Бизеа, али и адаптација популарне нумере „Металике” „Nothing Else Matters” и музике из филма „Пирати са Кариба”. Као гост, наступио је и Денис Северин из Швајцарске, а заједно са њим и српски виолончелисти Сандра Белић, Драган Ђорђевић, Иван Јарић, Вук Оваскаинен...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


