Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Oldtajmeri na putu do Grocke

Oldtajmeri na putu do Grocke
Времешна возила опет у покрету Фото Д. Јелен

Četrdeset oldtajmera, uglavnom iz šezdesetih godina, predstavljeni su juče na platou ispred Skupštine grada.

Beograđani su imali priliku da vide razne četvorotočkaše američke i evropske proizvodnje, čija cena raste svakim danom, a za koje  vlasnici kažu da su neprocenjivi.

Najveću pažnju publike privlačio je stari srpski autobus u vlasništvu bračnog para Dragović, koji je proizveden 1939. godine. „Vozi Miško” bio je čest komentar posetilaca za izgled ovog vozila koje na neki način podseća na autobus iz poznatog filma „Ko to tamo peva”.

Prema rečima učesnika programa, neki od izloženih modela vezuju se za svet filma kao što je „jaguar” iz 1965. godine za koji kažu da je bio u vlasništvu glumca Stiva Džejmsa, kao i metalik sivi „porše” u kojem je, smatra se, poginuo „buntovnik bez razloga” Džejms Din. Međutim, upućeni tvrde da to nije tačno.

Oldtajmeri su vlasnici provozali od Trga Nikole Pašića do Grocke. Tamo ih je sačekala riblja čorba spremljena na takmičenju „Zlatni kotlić Dunava” koje je priređeno u znak zatvaranja 41. Gročanskih svečanosti.

Poslednjeg dana manifestacije, gosti su imali priliku da uživaju u ovogodišnjoj pobedničkoj rakiji Marije Verić, koja se ovim zanatom bavi već deceniju, ali je ove godine prvi put učestvovala na takmičenju za najbolju „kajsijevaču”.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.