Do prvog maja „Vaskrs kod Hrama”
Na platou ispred Hrama Svetog Save počela je manifestacija „Vaskrs kod Hrama” i trajaće do 1. maja. Za posetioce svih generacija priređen je besplatan program u organizaciji Mreže za razvoj sportskih, edukativnih i zabavnih manifestacija „Sezam”.
Pažnju pleni scenografija koja dočarava značaj hrišćanskog praznika. Tu je trodimenzionalni prikaz ikona rođenja, krštenja, preobraženja, ulazak u Jerusalim, tajna večera, stradanje i vaskrsenje. Ovi elementi čine put od Božića do Vaskrsa i prema scenografskoj zamisli povezani su tunelom, težine jednu tonu, dužine četiri i visine dva metra. Ovi elementi uklopljeni su s ikonom Vaskrsenja Isusovog.
Scenografija je specijalno za ovu priliku urađena u saradnji sa filmskim scenografima i vajarima.
Izloženo je i petnaest jaja visine dva metra, uz ukrasnu korpu s manjim izložbenim jajima. Ova dekoracija se prvi put može videti u našoj prestonici.
Publika je bila u prilici da pogleda i predstavu „Zločin i kazna” u kripti Hrama Svetog Save. A povodom Lazareve subote i praznika Cveti okupili su se đaci iz 16 osnovnih škola i Savremene gimnazije. Ona su s decom sa smetnjama u razvoju predstavili svoje praznične rukotvorine.
Učesnici i njihovi gosti u radionicama oslikavali su velika vaskršnja jaja, a iskustva su razmenjivali i sa članovima udruženja „Radost na dar” i vitezovima.
Domaćini podsećaju da će 25. aprila biti održan tradicionalni vaskršnji koncert.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.