Mi, dobri i loši
Divan prolećni dan ispunio je 23. maja parkove i ulice Vrnjačke Banje. Bile su prisutne sve boje, ali i različiti karakteri. Nekom od nas prolaznika zasmetao je ostareli pas te je svoje nezadovoljstvo i bezdušnost rešio da ispolji na njemu gurnuvši ga u kanal. Iskušenje za prolaznike: neki su ravnodušno prolazili ne čuvši zapomaganje i lavež bespomoćnog psa, drugi su potrošili nekoliko sekundi a onda nastavili svojim putem, dok su treći raspravljali o tome ko bi trebalo da reši navedeni problem. Pozvala sam Vatrogasnu stanicu Vrnjačke Banje i javio mi se prijatan glas dežurnog, Danijela. Obećao je pomoć koja je zaista i stigla, za četiri minuta. Naš junak Zvezdan pretvorio je zapomaganje i lavež psa u veselo mahanje repom.
Dobili smo jedan spaseni četvoronožni život, jednog humanog junaka – vatrogasca Zvezdana – ali i videli stotine ravnodušnih prolaznika. Bilo je ovo predavanje na temu „Nije teško biti čovek”, koje nam je održao možda najmlađi među nama. Za to mu veliko hvala, a ja se nadam da smo svi postali barem malo bolji ljudi.
Marjana Gaborović
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


