Ми, добри и лоши
Диван пролећни дан испунио је 23. маја паркове и улице Врњачке Бање. Биле су присутне све боје, али и различити карактери. Неком од нас пролазника засметао је остарели пас те је своје незадовољство и бездушност решио да испољи на њему гурнувши га у канал. Искушење за пролазнике: неки су равнодушно пролазили не чувши запомагање и лавеж беспомоћног пса, други су потрошили неколико секунди а онда наставили својим путем, док су трећи расправљали о томе ко би требало да реши наведени проблем. Позвала сам Ватрогасну станицу Врњачке Бање и јавио ми се пријатан глас дежурног, Данијела. Обећао је помоћ која је заиста и стигла, за четири минута. Наш јунак Звездан претворио је запомагање и лавеж пса у весело махање репом.
Добили смо један спасени четвороножни живот, једног хуманог јунака – ватрогасца Звездана – али и видели стотине равнодушних пролазника. Било је ово предавање на тему „Није тешко бити човек”, које нам је одржао можда најмлађи међу нама. За то му велико хвала, а ја се надам да смо сви постали барем мало бољи људи.
Марјана Габоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


