Orden za majke troje i više dece
Fondacija „Dajana Paunović” dodelila je majkama koje imaju troje i više dece sa Kosova i Metohije i iz centralne Srbije Zlatni orden Svete majke Anastasije, kao i plakete i novčane nagrade.
Svečanost je upriličena u kripti Hrama Svetog Save na Vračaru. Nagrađene su Mira Arambašić, iz Beograda, koja sa suprugom Radomirom ima petnaestoro dece i najveća su porodica u Srbiji, zatim Olga Vranić, rodom iz Prijepolja. Ona i suprug Dragoslav imaju jedanaestoro dece, a toliko imaju i Ana i Dalibor Vuković iz Zvečana. Ana se porodila pre mesec dana i u medijima je nazivaju „majka hrabrost” i „Majka Jugovića”. Za sedmoro dece nagrađena je Slađana Velebit, a za četvoro i petoro nagrađene su Bogdanka Jekić i Dijana Pešelj. Orden je primila i dr Joana Bacijalu jer je pomogla pri rađanju trideset beba finansirajući veštačku oplodnju.

O značaju ovog događaja govorili su predsednica Fondacije Dajana Paunović, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković i episkop hvostanski Justin. Uručenju su prisustvovali premijerka Ana Brnabić, starešina Hrama Svetog Save vladika Stefan, predsednik Srpske liste Goran Rakić, direktor BIA-e Bratislav Gašić...
Fondacija „Dajana Paunović”, osnovana pre godinu dana, ustanovila je u saradnji sa Hramom Svete Petke, a uz blagoslov patrijarha Porfirija, Orden Svete majke Anastasije. Orden nosi ime po prepodobnoj Anastasiji, majci Svetog Save, koja je po rođenju dobila ime Ana, a kada se zamonašila – Anastasija.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


