Bela kuća protiv plana Denisa Rodmana za spas američke košarkašice iz ruskog zatvora
VAŠINGTON – Bela kuća ima negativan stav o navodnom planu bivše NBA zvezde Denisa Rodmana da putuje u Rusiju i obezbedi oslobađanje američke košarkašice Britni Grajner.
Dvostruka olimpijska šampionka i zvezda američke ženske lige Britni Grajner je ranije ovog meseca osuđena u Rusiji na devet godina zatvore po optužbi za posedovanje droge.
Predsednik SAD Džozef Bajden ocenio je da je presuda Grajnerovoj neprihvatljiva, a SAD su ponudile Rusiji da za košarkašicu razmene Viktora Buta, ruskog trgovca oružjem, koji u Americi služi zatvorsku kaznu od 25 godina, prenosi agencija Rojters pozivajući se na izvor upoznat sa situacijom.
Rodman je u subotu rekao za televizijsku mrežu En-Bi-Si Njuz da planira da poseti Rusiju da bi tražio da se Grajner oslobodi.
„Dobio sam odobrenje da idem u Rusiju i pomognem joj. Pokušavam da odem ove nedelje”, rekao je Rodman u intervjuu za En-Bi-Si Njuz, ali ostalo je nejasno od koga je košarkaš dobio dozvolu, preneo je Tanjug.
Visoki zvaničnik američke administracije, koji je tražio da ostane anoniman, jasno je stavio do znanja da Bela kuća ne odobrava najavljenu posetu.
„U javnosti je poznata informacija o značajnoj ponudi administracije Rusima i sve van daljih pregovora kroz već uspostavljene kanale će verovatno komplikovati i ometati napore za oslobađanje”, rekao je američki zvaničnik u razgovoru sa izveštačem Rojtersa.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


