Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Ambasada: Nemačka nije protiv RS i srpskog naroda

Ambasada: Nemačka nije protiv RS i srpskog naroda
( EPA/FEHIM DEMIR)

Ambasada Nemačke u Sarajevu saopštila je danas da su neodržive i neutemeljene optužbe da je zvanični Berlin protiv srpskog naroda.

„Savezna Republika Nemačka podržava ugovor iz Dejtona, u kojem je utvrđeno i postojanje RS. Nemačka sarađuje sa svojim lokalnim i međunarodnim partnerima za funkcionalnu BiH u kojoj su svim njenim građanima sa svim njihovim posebnostima zagarantovana prava, i koja ima budućnost u evropskoj porodici naroda i u EU”, saopšteno je iz nemačke ambasade za banjalučke Nezavisne novine.

Oni su tako odgovorili na pitanje kako komentarišu stavove srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika da je Nemačka protiv Republike Srpske i srpskog naroda, prenosi Tanjug.

Dodik na današnjoj vanrednoj sednici Predsedništva BiH nije glasao za agreman ambasadoru Nemačke u Sarajevu i najavio da će za tri dana odlučiti da li će pokrenuti pitanje vitalnog nacionalnog interesa.

Komentari24
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

asinus
Naravno da nije. Nikad nije ni bila. Sve u proslosti sto se dogodilo, bilo je samo za nase dobro. A zna se da nas nije lako urazumiti.
Istina
Niste vi prijatelji ni Srbima,ni Bošnjacima,samo je razlika u tome što prvi to shvataju,a drugi naivno veruju u vašu "dobronamjernost".
Stojanovic
Немци хвала на искрености.
zaliv.net
Vasi saveznici NDH su ubili vise stotina hiljada Srba, Nemacka nikad nije ni 1EUR dala tim zrtvama nit se pokajala, da i ne pominjemo vasa direktna ubistva sirom Srbije....naprotiv 90ih ste podrzali proterivanje Srba sa prostora Hrvatske i zdusno ste podrzavali sve koji su bili protiv Srbije kao sto to cinite i danas na Kosovu ili u BIH. Onda neko kaze "Nemacka nije protiv Srba" PA ZAR MISLITE DA SMO OVCE!? SRAM VAS BILO!
Саша
Дела су увек важнија од речи а речи су за лаковернога увек слаба тачка. ;)
Шатор
Не само дела, донијели су и резолуцију у Бундестагу да се у БиХ бришу ентитети и имена народа... Сад морају одлучити да ли су за ово што је изјавила Амбасада или Резолуција (донијета уз лобирање натурализованих муслимана у Њемачкој)... Оно нисмо ми против вас, али све радимо против вас... Морају се показати зуби, иначе те не поштују... Како се само брукао онај квази мин.сп.послова РС Алекса Буха нс ЗДФ у току рата..И то професор и интелетуалац, увуко главурду у рамена а нацисти га решетају...

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.