Zlatiborska „Zlatna gondola” u oktobru zabeležila rast od 40 odsto
Zlatiborska „Zlatna gondola” radila je u oktobru samo vikendima i zabeležila rast od 40 odsto u odnosu na isti period prethodne godine, a najposećeniji je bio poslednji vikend kada se gondolom vozilo više od 4.100 putnika.
Za deset dana miholjskog leta, „Zlatna gondola” je bila izbor za 16.000 putnika koji su imali priliku da uživaju na svežem vazduhu i drugačijem doživljaju planine, saopštilo je JP „Gold gondola”, prenosi Tanjug.
Poređenja radi, prošle godine, broj putnika je bio 11.600, a gondola je tada radila 25 dana.
Dnevni prosek ovogodišnjeg oktobra bio je četiri puta veći nego prethodne godine.
Prodato je duplo više karata nego u istom periodu ranije.
Rradovi na izgradnji nadstrešnice kod početne stanice bi trebalo da budu završeni do kraja godine.
Putnici će na jednom mestu moći da kupe karte i uđu u kabine dok će zaposlenima značajno biti olakšan rad tokom zimskih meseci.
U prostorijama kod početne stanice planirani su trgovinsko-ugostiteljski objekti sa suvenirima i sportskom opremom.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


