Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dinastija sa severa, a kraljica vrele krvi pleše sambu

Dinastija sa severa, a kraljica vrele krvi pleše sambu
EPA-EFE/SEM VAN DER WAL

Iako niko nije slutio da će rođena Argentinka postati predstavnik jedne od najstarijih evropskih dinastija, kraljica Maksima, rođena kao Maksima Zoregijeta, pokazala je da krv nikako nije voda i da njenim venama teče vrela južnoamerička krv.

Naime, na turneji po Karibima pedesetjednogodišnja holandska kraljica, supruga holandskog kralja Vilema Aleksandera, pokazala je da je prava Latinoamerikanka – zaplesala je sambu kao profesionalac. Ona je na egzotičnom ostrvu Aruba, zajedno sa suprugom i ćerkom, zaljuljala kukovima i zaplesala sambu sa učesnicima karnevala, pokazavši savršen osećaj za ritam i pokret.

Kraljevski par ima tri ćerke, princezu Katarinu-Amaliju, princezu Aleksiju i princezu Arijanu. I sama je potekla iz veliek porodice, odrasla je u Rekoleti, jednom naselju argentinske prestonice. Kao ćerka važnog zemljoposednika, biznismena i političara i jedna od četvoro dece, tokom odrastanja školovala se u jednoj od najekskluzivnijih škola u Argentini, gde je diplomirala 1988. godine.

Pod uticajem svog oca, studirala je ekonomiju na Katoličkom univerzitetu u Argentini, da bi master studije završila u Americi.

Ubrzo posle završenih studija počela je da radi za velike internacionalne finansijske kompanije u Argentini, Njujorku i Briselu. Dok je radila u Njujorku, na jednom prijemu upoznala je Vilema-Aleksandra, princa dinastije Oranje. Kako prenose mediji, dogovorili da se ponovo nađu u Njujorku dve nedelje kasnije i tako je započela njihova romansa.

Doduše, postoje i izvori koji navode da je u pitanju dogovoren brak jer je, navodno, sam princ Bernard, koji je tražio prigodnu ženu za svog sina tajno dogovorio sve sa svojim prijateljem iz Argentine Joržom Zorijugetom (Maksiminim ocem), da omogući njihov susret.

Maksima i Vilem-Aleksandar su objavili veridbu 30. marta 2001. godine. Ova vest izazvala je dosta pažnje u holandskoj javnosti zbog uloge Maksiminog oca u argentinskoj diktaturi.

Par se venčao 2. februara 2002. godine prva je bila građanska ceremonija u Beur van Berlaž u Amsterdamu, a posle toga je usledila crkvena ceremonija u Amsterdamu.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

zasto ih promovisete?
Narod je sve nezadovoljniji kraljevskom Kucom u Holandiji.
Bernard je djed
Otac Aleksandra je bio princ Klaus. Inace oba su Njemci. Tako da je prekticno Aleksandar minimalno 75% Njemac, zapravo mnogo vise jer i sa babine strane ima njemacke krvi. Inace Bernard je osnivac Bilderberg (hotel u holandskom gradicu) grupe. Povezuju ga i sa nacistima. Sve u svemu prilicno mracna porodica, nije sve bas tako idilicno.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.