Četvrtak, 16.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Luksuzno zdanje kod Kalemegdana

Luksuzno zdanje kod Kalemegdana
Будући изглед комплекса у Рајићевој улици код Калемегдана

Radovina jednoj od najatraktivnijih i najskupljih lokacija u gradu, u Rajićevoj ulici u blizini Kalemegdana, posle nekoliko godina „pauziranja”, konačno su počeli. Preduzeće ABD, koje je investitor, u pripremnoj faziće raščistiti plac, izmestitipostojeće instalacije i izgraditipotporne zidove, a izgradnja kompleksa, kako stoji u saopštenju,počeće za pola godine.

Ovo autentično arhitektonsko rešenje, za koje su projekat potpisali arhitekte Milan i Vladimir Lojanica i osvojili nagradu na javnom arhitektonskom konkursu,činiće tržni centar, prvi hotel sa pet zvezdica u centru grada i podzemna garaža, to jest 46.000 kvadratnih metara prostora. Investitor u ovaj projekat ulaže oko 100 miliona evra, a u tržnom centru i hotelu radno mesto će naći nekoliko stotina ljudi.

Zvanično otvaranje tržnog centra, ako se ne desi nešto neplanirano,očekuje se 2011. godine. Zahvaljujući ovoj investiciji, kako su saopštili iz preduzeća ABD, prestonica će dobiti najmoderniji tržni centar i hotel građen po najvišim svetskim standardima. Posetioci će imati jedinstvenu priliku da uživaju u panorami grada i parka Kalemegdan.

Uizgradnji kompleksa učestvovaćenajviše domaćih preduzećameđu kojima je i LHR, angažovano na izvođenju svih pripremnih radova.

ABD je deo kompanije „Ashtrom International”, najveće privatne građevinske kompanije u Izraelu koja, bardosad, uspešno gradi širom sveta i jedan je od najvećih koncerna na planeti u ovoj oblasti.

Istovremeno sa građevinskim radovima, na istom zemljištu, u tokuje i treća faza arheoloških iskopavanja pod nadzorom stručnjaka Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda. Prema informacijama dobijenim u Zavodu, ispod gradilišta se nalazi put koji je vodio do nekadašnjeg rimskog vojnog logora.

Komentari8
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.