Subota, 04.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nestranački i stranački kandidati DPS-a za predsednika

Nestranački i stranački kandidati DPS-a za predsednika
Мило Ђукановић (Фото Бета/АП)

PODGORICA – Opozicone stranke okupljene oko Demokratske partije socijalista još razgovaraju o predsedničkom kandidatu, izjavio je danas lider te stranke i aktuelni predsednik države Milo Đukanović i najavio da će uskoro izaći sa predlogom jednog ili čak više kandidata.

Đukanović je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsednicom tzv. Kosova Vjosom Osmani u Podgorici rekao da još ima vremena za predlog predsedničkog kandidata.

„To što još nismo saopštili ime kandidata, ne znači da na njegovom definisanju ne radimo veoma predano”, rekao je Đukanović i dodao da je reč o predstavnicima ozbiljne politike koji se trude da sagledaju sve političke aspekte pre nego što izađu sa predlogom kandidata za koga veruju da može pobediti na izborima.

Predmet razgovora stranaka je, precizirao je, da li će predloženi kandidat biti stranačka ili vanstranačka ličnost.

„Imamo takve kandidate, kao stranačke i nadstranačke. Razgovaramo unutar opozicije i ubeđen sam da ćemo doći do jednog ili više kandidata koji će učestvovati na predsedničkim izborima”, rekao je Đukanović.

Komentarišući izjavu premijera Dritana Abazovića da Crna Gora treba da dobije novog predsednika, Đukanović je upitao kome u Crnoj Gori treba da bude najvažnije da eliminiše nekoga ko je, kako je rekao, personifikacija mira, ulaska u NATO.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Дејан Р.Тошић
Можда Ђузепе има предлог?

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.