Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
RASIM LjAJIĆ ZA „POLITIKU”

Odnosi Srbije i Bosne su ključ stabilnosti regiona

Odnosi Srbije i Bosne su ključ stabilnosti regiona
(Фото: Танјуг)

Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić kaže za „Politiku” da je za unapređenje odnosa Srbije i Bosne i Hercegovine potrebno da se uradi više stvari.

„Pre svega moramo da rešavamo otvorena pitanja iz prošlosti, ma koliko to bilo teško. Jedno od tih pitanja, na primer, je utvrđivanje granice između dve zemlje. Da radimo na infrastrukturnom povezivanju, kao i intenziviranju ekonomske i trgovinske saradnje. Sve ovo trebalo bi da stvori veće poverenje između Beograda i Sarajeva, kako bi se i druga otvorena pitanja lakše rešavala. Često razgovaram sa predsednikom Vučićem o tome. I njemu je zaista stalo da te odnose razvija i unapređuje. I dalje tvrdim da su odnosi Srbije i BiH ključ stabilnosti čitavog regiona”, kaže Rasim Ljajić.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.