Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

U Hrvatskoj inflacija u februaru 0,2 odsto, međugodišnja 12 procenata

U Hrvatskoj inflacija u februaru 0,2 odsto, međugodišnja 12 procenata
Загреб (Фото Ј. Церовина)

ZAGREB – Februarska inflacija u Hrvatskoj je iznosila 0,2 odsto pošto su za toliko u februaru u odnosu na januar povećane cene dobara i usluga za ličnu potrošnju, merene indeksom potrošačkih cena, objavio je danas Državni zavod za statistiku Hrvatske. Navedeno je da je inflacija na godišnjem nivou, dakle februar ove u odnosu na februar prošle godine, iznosila 12 procenata.

Porastu cena na godišnjem nivou najviše su doprinele cene u restoranima i hotelima, 18,5 odsto, zatim hrane i bezalkoholnih pića, 17,1 odsto, stanovanja, vode, struje, gasa i drugih goriva, 15,5 procenata, prenosi Tanjug.

Odeća i obuća su poskupele za 11,3 odsto, rekreacija i kultura za 8,9 procenata a prevoz za 5,8 odsto.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.