Solistički koncert Nađe Dornik
Pijanistkinja Nađa Dornik ljubav prema muzici i želju da zakorači u čarobni svet nota osetila je prolazeći svakodnevno pored jedne muzičke škole u Beogradu, kroz čije otvorene prozore su dopirali zvuci klavira. Odlučila je da to bude njen prvi instrument, ali je zamišljala sebe kako svira i harfu. Ubrzo je ostvarila ovaj san. Svoj umetnički san podeliće sa beogradskom publikom na solističkom koncertu koji će biti održan u petak uveče, 21. april od 19 časova u koncertnoj sali „Fjodor Šaljapin“ Ruskog doma.
Ove godine, na Nacionalnom konzervatorijumu Superior za muziku i ples u Parizu, Nađa Dornik završava master studije klavira, u klasi profesora Frank Bralea. Na istom konzervatorijumu sa najvišom ocenom već je diplomirala na master studijama harfe, u klasi profesorke Izabele Moreti. Nađa je i lauret francuskih fondacija za klasičnu muziku Safran i Mejer. Ambasador je Akademije Salin Rojal, a izabrana je i za masterklas klavira kod svetski poznatog pijaniste i profesora Olivije Kazala. Na studije harfe i klavira u Parizu, primljena je sa 16 godina, jednoglasnim odlukama žirija, posle završene Srednje muzičke škole „Mokranjac“ u Beogradu, gde je klavir učila u klasi profesorke Željke Vorkapić, a harfu u klasi profesorke Mr. Dijane Sretenović.
Za Nađu Dornik posebno je značajna bila prošla godina, jer je bila učesnik prestižne turneje u okviru Festivala „Leto u Francuskoj“, čiji je organizator i glavni izvođač proslavljeni francuski čelista Gotije Kapuson. Na ovom festivalu je nastupala i sa harfom i sa klavirom, a njeno izvođenje je veoma pozitivno ocenjeno od stručne javnosti...
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


