Sreda, 10.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Veče mjuzikla na Terazijama

Veče mjuzikla na Terazijama
Позориште на Теразијама (Фотодокументација Позоришта на Теразијама)

„Veče mjuzikla na Terazijama” naziv je predstave koju prema  tekstu Milene Depolo, u režiji Darijana Mihajlovića priprema jedinstveni muzički teatar: Pozorište na Terazijama. U ovoj predstavi revijalnog karaktera učestvovaće gotovo ceo ansambl ove  muzičko-scenske kuće koji će izvesti neke od najatraktivnijih numera iz brojnih predstava sa svog dosadašnjeg repertoara. Scenski spektakl „Veče mjuzikla na Terazijama”  će imati dve ravnopravne podele sa dva premijerna izvođenja:  19. i 20. maja. Pretpremijera je 18. maja, a prva repriza 21. maja.

Zašto ova predstava u samom finišu sezone Rade Marjanović, v. d.  direktora Pozorišta na Terazijama, kaže:

-Zato što smo jedino muzičko pozorište na Balkanu. Zato što naš kolektiv ima 149 članova, skoro još toliko spoljnih saradnika, i želi da svoj ogromni potencijal iskaže i na ovaj način. Spremni smo da svojim kapacitetima dodamo i ovakvu predstavu na svoj repertoar. Želimo da u jednoj večeri sa svojom vernom publikom podelimo radost igranja, a kroz najatraktivnije numere samo nekih od brojnih predstava koje smo voleli i volimo. Upravo zbog njih smo iz ovog pozorišta izlazili sa onim čuvenim osmehom. Tu su ga pronalazili i oni koji su taj osmeh izgubili. U istom raspoloženju ćemo dočekati i jubilarni 75. rođendan u koji ulazimo sledeće godine ponosni na svoju bogatu istoriju.

Predstava  „Veče mjuzikla na Terazijama” okuplja do sada najveći broj izvođača među kojima su: Jelena Jovičić, Mina Lazarević, Rade Marjanović, Ljiljana Stjepanović, Nikola Bulatović, Miroljub Turajlija, Milan Antonić, Vladan Savić, Asenije Tubić, Slaven Došlo, Ivana Popović, Dragan Vujić Vujke, Teodora Tomašev, Marta Bogosavljević, Kristina Savić, Duško Radović, Valentina Pavličić, Ana Simić, Žarko Stepanov, Aleksandar Dunić, Maja Noveljić, Milan Bosiljčić, Jelena Arsić, Barbara Milovanov, Biljana Peković, Olivera Dragičević, Snežana Jeremić. Tu je i nezaobilazni  hor, balet i orkestar Pozorišta na Terazijama.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Marija Latinovic
Jedva cekam

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.