Subota, 25.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

UN pozivaju Ukrajinu i Rusiju da se uzdrže od eskalacije sukoba

UN pozivaju Ukrajinu i Rusiju da se uzdrže od eskalacije sukoba
(Фото / EPA-EFE/EDUARDO MUNOZ / POOL)

NjUJORK – Komentarišući noćašnji ukrajinski napad na ruski tanker u Kerčkom moreuzu, Ujedinjene nacije pozvale su Ukrajinu i Rusiju da se uzdrže od bilo kakve akcije koja bi mogla da dovede do dalje eskalacije sukoba, saopštila je kancelarija generalnog sekretara UN. „Videli smo izveštaje o incidentu. UN nisu u poziciji da potvrde ove izveštaje, ali snažno ponavljamo naš apel svim učesnicima u sukobu da se uzdrže od bilo kakve retorike ili akcije koje bi mogle da doprinesu daljoj eskalaciji sukoba”, navodi se u saopštenju UN, prenosi Tas.

Služba bezbednosti Ukrajine (SBU) je noćas zajedno sa ukrajinskom mornaricom izvela specijalnu operaciju, u kojoj je pomorskim dronom napadnut veliki naftni tanker Ruske Federacije Sig, potvrili su ranije danas izvori u SBU za ukrajinske medije. Tanker je prevozio gorivo za ruske trupe, a specijalna ukrajinska operacija je izvedena pomoću pomorskog drona koji je nosio 450 kilograma TNT-a, prenela je agencija Interfaks Ukrajina. Ruska Federalna agencija za pomorski i rečni saobraćaj saopštila da je tanker „Sig” oštećen na južnom prilazu Kerčkom moreuzu, nedaleko od Krimskog mosta. U saopštenju se navodi da tanker nije potonuo, kao i da niko od 11 članova posade nije povređen, prenosi Tanjug.

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Nebojša
Svaki put kad Ukrajina gadja dronovima civilne ciljeve u Moskvi, ili u ovom slučaju dron je pogodio civilni brod, UN kaže da se obe strane suzdrže od eskalacije sukoba!!! Pa stvarno treba satana da radi bez odlaganja.
Перагеније
А како су их позвале - мегафоном?
Miloš debeli
Apelujte pre svega na SAD i EU da ne šalju oružje Ukrajini. Naravno ako se usuđujete..
Знатижељан
Русији није потребна ескалација сукоба. Њој су потребне њене историјске територије и Украјина без чланства у НАТО-у.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.