Subota, 25.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Velt”: Ruska vojska će vrlo brzo imati mogućnost da probije front

„Velt”: Ruska vojska će vrlo brzo imati mogućnost da probije front
Украјински војници (Фото EPA-EFE/SERGEY KOZLOV 45342)

Ruska vojska napravila je nekoliko prodora na različitim delovima fronta, budući da se Oružane snage Ukrajine suočavaju sa nedostatkom ljudstva i municije, izjavio je novinar Ibrahim Naber tokom svoje reportaže za nemački „Velt”.

„Postoji strah da će tokom leta, što znači za nekoliko meseci, doći do prekretnice – disproporcija u broju artiljerijskih granata i vojnika, kojih Rusija ima mnogo više, rezultiraće time da će ruska vojska imati mogućnost da napravi još veći prodor”, rekao je Naber.

Nemački novinar je naglasio i da su Oružane snage Ruske Federacije već oslobodile Avdejevku i nastavile da se kreću dalje, dok sa druge strane ukrajinske trupe strahuju da će ruska vojska u potpunosti probiti liniju fronta.

Podsećanja radi, nakon oslobođanja Avdejevke 17. februara, jedinice ruske vojske na ovom delu bojišta napredovale su još deset kilometara u dubinu teritorije pod ukrajinskom kontrolom, oslobodivši tom prilikom nekoliko sela, a borbe se trenutno vode u Berdičiju i Tonenskom, prenosi RT Balkan.

Komentari7
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Max Baum
Ruske snage nisu ništa oslobodile već okupirale.
Бранислав Станојловић
Vlad, Русија је основана у Кијеву пре више од 1000 година када Москва није постојала!
Mr. X
Da li bi isto to rekao za Srbiju, ukoliko ikada dovoljno postanemo jaki i da krenemo na Kosovo da ga oslobodimo? Na primer posaljemo srpsku vojsku na sever Kosova i utvrdimo sever Kosova, gde pretezno zivi srpski narod i koji je vec godinama pod terorom siptara bez ikakve zastite svoje drzave? I da li bi tada optuzioi da je Srbija okupator sto oslobadja teritoriju po teritoriju Kosova? Uci istoriju i razumeces neke stvari. Nemoj da te skoluju drustvene mreze.
Prikaži još odgovora
Gentilhomme Vieille Canaille
Pokusavaju da navuku Rusiju na "tanak led " , imaju Ukrajinci dovoljno municije , ali nemaju dovoljno obucenih vojnika . Rusi to znaju dobro i napreduju oprezno , pobeda im nece pobeci - Zelenski mozda hoce .
Божидар Анђелковић
Руски продор на фронту биће од великог стратешког значаја једино уколико у новембру Бајден освоји други председнички мандат. Ако победи Трамп, ситуација ће се ресетовати и будућност Украјине зависиће, пре свега, од договора лидера две светске суперсиле. Кина ће се сагласити са сваком њиховом одлуком јер јој је потребан мир да би остваривала своје економске интересе.
Сармагедон
И Трамп и Бајден су играчи америчке плитке државе, тако да ће америчка спољна политика остати непромењена без обзира ко је на власти.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.