Olgin „skok” i napad na Večni grad za istoriju
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović napredovala je za deset mesta na najnovijoj VTA listi i trenutno je 112. na svetu. Ćerka legendarnog košarkaša Predraga Saše Danilovića ima priliku da se prvi put u karijeri domogne i Top 100 u slučaju dobrog rezultata u Rimu.
Olga je kroz kvalifikacije uspela da se domogne glavnog žreba na Mastersu u Madridu i uspela je da pobedi Klaru Burel, usledio je epski meč sa Amerikankom Danijel Kolins u kom je Danilovićeva pala posle drame i borbe u tri seta.
Upravo je najbolja srpska teniserka nove bodove zaradila u španskoj prestonici, što joj je popravilo plasman za devet mesta, te je sa 698 bodova 112. na VTA rang-listi.
Olga koja se nedavno oporavila od duže povrede, uzela je učešće u kvalifikacijama za Masters u Rimu, pa bi u slučaju da se domogne glavnog žreba i ponovi partije iz Madrida ispisala istoriju i prvi put ušla u Top 100.
Najbolji plasman u karijeri Danilovićeva je imala pre godinu dana, tačnije u aprilu 2023. godine kada je bila 104. na VTA listi, prenosi Sputnjik.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


