Četvrtak, 04.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Poslanik Žarko Ristić kritikovao opoziciju zbog odnosa prema KiM, Miroslav Aleksić ga izbacio iz stranke

Poslanik Žarko Ristić kritikovao opoziciju zbog odnosa prema KiM, Miroslav Aleksić ga izbacio iz stranke
Mирослав Алексић (Фото А. Васиљевић)

Poslanik Narodnog pokreta Srbije Žarko Ristić kritikovao je odnos opozicije prema pitanju Kosova i Metohije nakon čega ga je predsednik navedene stranke Miroslav Aleksić isljučio iz organizacije.

Ristić je nakon zahteva opozicije da se raspravlja o Zakonu o rduarstvu i geološkim istraživanjima, upitao kolege iz opozicije zaštonijednom rečju ne pominju teror nad Srbima na Kosovu i Metohiji.

Ovakav individualni nastup ubrzo je kažnjen, ap je već narednog dana na sednici Glavnog odbora Narodnog pokreta Srbije, Ristić isključen iz stranke.

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komljen
Ristić je opravdano kritikovao opoziciju, a Aleksićev potez da ga izbaci iz stranke je sramota za srpsku političku scenu.
Sanja
Aleksić nema ni stida ni obraza,nije smeo da ga izbaci iz stranke zbog kritika! Ali očito Aleksić to vuče još iz školskih dana,pa ima komplekse kada su kritike u pitanju.
Vuk
Miki je preorjentisan kako mu interes nalaze
dada
Teško ko može da podrži stav opozicije da su Srbi genocidan narod

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.