Petak, 05.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sigal: Ako treba umreću za Putina

Sigal: Ako treba umreću za Putina
(Фото EPA-EFE/ALEXANDER KAZAKOV)

MOSKVA – Specijalni predstavnik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za rusko-američke humanitarne veze Stiven Sigal izjavio je danas da je spreman da se bori na strani Rusije u Ukrajini i da će, ako bude potrebno, umreti za svog predsednika Vladimira Putina.

"Sutradan nakon početka specijalne vojne operacije u Ukrajini napisao sam pismo i uverio se da će ono najverovatnije stići do predsednika Putina. I u pismu sam mu napisao da ćemo sada videti ko su naši pravi sunarodnici i prijatelji, a ko su naši neprijatelji. Ja ću biti na strani svog predsednika i boriću se na strani svog predsednika", naveo je Sigal u svom dokumentarcu "U ime pravde", objavljenom na platformi Smotrim.ru.

Sigal je izrazio uverenje u pobedu Rusije u Ukrajini i dodao da veruje da je glavna snaga Ruske Federacije u istini.

"Ja sebe smatram Rusom, moji preci su bili iz Rusije... Verujem da je Bog na našoj strani. Zato ćemo pobediti. Naravno, imamo najbolje vojnike, oružje i vojskovođe, ali na kraju krajeva naša glavna snaga je u tome što smo u pravu", naglasio je Sigal.

On je ocenio da su stavovi ruskog predsednika u vezi sa širenjem NATO-a "apsolutno tačni", napominjući da Zapad već dugo razvija takve planove i stvara preduslove za slanje svojih specijalnih snaga u Ukrajinu i obuku nacionalista.

Prošle godine je američki glumac i bivši suprug Kejti Peri Rasel Brend takođe rekao da kolektivni Zapad "podržava naciste u Ukrajini da se suprotstave Rusiji".

On je podsetio da su se SAD borile rame uz rame sa Sovjetskim Savezom protiv nacističkog režima u Drugom svetskom ratu, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.