Mirovnjaci VS spremni za odlazak u Liban
Na poligonu „Borovac” i u bazi „Jug” je izvedena taktička vežba „Srpski štit”, na kojoj je proverena spremnost jedinice Vojske Srbije, voda za zaštitu snaga, za učešće u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu.
Vežba je izvedena na kraju višemesečnih priprema kako bi se u praksi proverila spremnost ove jedinice iz sastava Komande za obuku za upućivanje u zonu operacije u Libanu, gde će joj osnovni zadatak biti obezbeđenje baze mirovnih snaga Ujedinjenih nacija, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Pripadnici jedinice su na vežbi rešavali taktičke zadatke koji ih mogu očekivati u zoni mirovne operacije, dok je obučenost i interoperabilnost vrednovao tim iz Generalštaba Vojske Srbije.
Rezultati govore da je vod za zaštitu snaga dostigao definisane standarde i da je u potpunosti obučen, opremljen i spreman za angažovanje u mirovnoj operaciji.
Vojska Srbije angažuje vod za zaštitu snaga u misiji Ujedinjenih nacija u Libanu od 2014. godine. Osim ovog voda, Vojska Srbije u Libanu angažuje i pešadijsku četu, štabne oficire i grupu specijalista zaduženih za podršku našem kontingentu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


