Herson pod ruskom blokadom
Hersonu, koji je pod kontrolom ukrajinskih trupa, preti vazdušna blokada usled aktivnosti ruskih dronova, izjavio je bivši poslanik Vrhovne rade i borac Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Igor Lucenko.
On je na svom nalogu na Fejsbuku naveo da su ukrajinske vlasti proglasile put M-14 Herson–Nikolajev neprohodnim zbog prisustva ruskih dronova.
„Tako glavna transportna arterija koja je snabdevala ovaj regionalni centar sada ne radi. Herson je zvanično u poluokruženju dronovima“, napisao je Lucenko.
Prema njegovim rečima, ova izjava stigla je prekasno, jer su ruske snage već ranije preuzele kontrolu nad autoputem. On je dodao da jedina alternativna trasa ka gradu, koja prolazi severno preko Muzikovke, ima svega osam kilometara.
„Nije teško samostalno izvući zaključke, a nije teško ni predvideti posledice. Putevi duboki desetine kilometara ili već postoje ili će uskoro biti neprohodni“, naglasio je Lucenko.
Podseća se da je početkom avgusta vojni bloger Jurij Podoljaka izjavio da postoje preduslovi za eventualno iskrcavanje ruskih trupa u Hersonu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


