Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Za bezbedniji Kopaonik

Za bezbedniji Kopaonik
Моторне санке за јединицу Жандармерије (Фото М. Дугалић)

Kopaonik – Ivica Dačić, ministar unutrašnjih poslova Srbije u pratnji Milorada Veljovića, direktora policije, posetio je juče turistički centar na Kopaoniku. Oni su najpre obišli prostorije dobijene od JP „Skijališta Srbije” u kojima će ubuduće biti smešteni pripadnici policijske ispostave na ovoj planini. Ministar Dačić je ovom prilikom Časlavu Đuroviću, komandiru pomenute ispostave predao na korišćenje terensko vozilo „nisan” i kompjuter, a Srđanu Grekuloviću, zameniku komandanta Žandarmerije dvoje motornih sanki. Sanke će posebno koristiti pripadnicima gorske službe Žandarmerije koja će dežurati na Kopaoniku.

Sva pomenuta oprema je donacija JP „Skijališta Srbije” na čemu je ministar posebno zahvalio.

– Policija Srbije treba da bude tamo gde se okuplja veliki broj ljudi kao što je ovaj turistički centar. Takva mesta posebno su pogodna i za razne sabotaže i terorističke akcije i zato policija sa opštinom Raška, javnim preduzećima i hotelima mora posebnu brigu posvetiti bezbednosti domaćih i inostranih turista. Zbog toga će ovde ubuduće dežurati i pripadnici specijalnih jedinica Žandarmerije, odnosno gorska služba spasavanja koja je osposobljena za svoje poslove – istakao je Dačić, koji je potom obišao planinu i prisustvovao pokaznoj vežbi žandarma sa psima tragačima.

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.