За безбеднији Копаоник
Копаоник – Ивица Дачић, министар унутрашњих послова Србије у пратњи Милорада Вељовића, директора полиције, посетио је јуче туристички центар на Копаонику. Они су најпре обишли просторије добијене од ЈП „Скијалишта Србије” у којима ће убудуће бити смештени припадници полицијске испоставе на овој планини. Министар Дачић је овом приликом Чаславу Ђуровићу, командиру поменуте испоставе предао на коришћење теренско возило „нисан” и компјутер, а Срђану Грекуловићу, заменику команданта Жандармерије двоје моторних санки. Санке ће посебно користити припадницима горске службе Жандармерије која ће дежурати на Копаонику.
Сва поменута опрема је донација ЈП „Скијалишта Србије” на чему је министар посебно захвалио.
– Полиција Србије треба да буде тамо где се окупља велики број људи као што је овај туристички центар. Таква места посебно су погодна и за разне саботаже и терористичке акције и зато полиција са општином Рашка, јавним предузећима и хотелима мора посебну бригу посветити безбедности домаћих и иностраних туриста. Због тога ће овде убудуће дежурати и припадници специјалних јединица Жандармерије, односно горска служба спасавања која је оспособљена за своје послове – истакао је Дачић, који је потом обишао планину и присуствовао показној вежби жандарма са псима трагачима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


