Komandant KFOR-a Ulutaš se sastao sa mitropolitom raško-prizrenskim Teodosijem
GRAČANICA – Komandant misije KFOR-a, general-major Ozkan Ulutaš sastao se danas u Gračanici sa mitropolitom raško-prizrenskim Teodosijem Šibalićem.
''Sastanak je pružio priliku za plodnu razmenu mišljenja o društvenim i verskim pitanjima na Kosovu'', navodi se u saopštenju misije na zvaničnom nalogu na mreži Fejsbuk.
U saopštenju se navodi da KFOR nastavlja da sprovodi svoj mandat zasnovan na Rezoluciji Saveta bezbednosi Ujedinjih nacija 1244 iz 1999. godine kako bi doprineo bezbednom okruženju za sve ljude koji žive na AP KiM i slobodi kretanja, prenosi Tanjug.
''KFOR radi u tesnoj koordinaciji sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEKS), u njihovim odgovarajućim ulogama snaga bezbednosti'', navodi se u saopštenju.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


