Petak, 03.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
PREKID VATRE BI BIO „PREVARA I TRIK”

Peskov: Moskva insistira na miru

Odbacio je ideju predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da se održi referendum o teritorijalnom pitanju
Peskov: Moskva insistira na miru
Портпарол Кремља Дмитриј Песков (Фото ЕПА)

Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je danas da Moskva insistira na miru, a ne na prekidu vatre, i odbacio ideju predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da se održi referendum o teritorijalnom pitanju.

„Ako je ideja da se stvori izgovor za zahtevanje prekida vatre, predaha, pauze na frontu, onda to, prirodno, neće uspeti. Jer želimo da radimo na miru, a ne na prekidu vatre”, rekao je Peskov, prenosi agencija RIA Novosti. 

Portparol Kremlja je napomenuo da bi prekid vatre bio „prevara i trik” i da mir u Ukrajini mora da ima „pouzdane garancije”.

Zelenski je u četvrtak najavio mogućnost održavanja nacionalnog referenduma o teritorijalnim pitanjima. 

Moskva je više puta isticala da su regioni koji su postali deo Rusije postali njen sastavni deo i da je to „nesporna i neoboriva činjenica”.

Prošle nedelje, ruski predsednik Vladimir Putin primio je u Kremlju specijalnog izaslanika američkog predsednika Stivena Vitkofa i zeta Donalda Trampa, Džareda Kušnera, sa kojima je razgovarao oko pet sati o suštini američke mirovne inicijative, ali kompromis još uvek nije postignut, navodi ruska agencija. 

Ruski lider je kasnije naveo da je Vašington podelio 27 tačaka originalnog plana u četiri paketa i predložio da se o njima razgovara odvojeno. 

Pojasnio je da je pregledao skoro svaki od njih i da je bilo pitanja sa kojima Moskva nije saglasna. 

Zelenski je u ponedeljak otputovao u Veliku Britaniju, gde je sa evropskim liderima razgovarao o američkom predlogu. Prema pisanju ukrajinskih medija, nakon sastanka je ponovo odbio da napravi bilo kakve ustupke po pitanju teritorije, prenosi Tanjug. 

 
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.