Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Pacijentkinji ostao deo igle u kičmi

Pacijentkinji ostao deo igle u kičmi
Извештај са магнетне резонанце Института за радиологију Нишког клиничког центра

Leskovac – Medicinska sestra Doma zdravlja u Leskovcu Dragana Ivković tužila je Opštinskom sudu u Nišu Niški klinički centar. Njoj je nakon hirurškog zahvata na kičmi, koji je obavljen na Neurohirurškoj klinici, ostalo parče metala (najverovatnije deo igle), usled čega, kaka tvrdi, trpi jake bolove.

Dragana je operisana 21. februara 2005, lečenje je nastavljeno u Službi za fizikalnu terapiju Zdravstvenog centra u Leskovcu gde je Dragana ostala dvanaest dana, a od 4. do 23. maja lečila se u Rehabilitacionom centru u Sijarinskoj Banji. Međutim, poboljšanja zdravstvenog stanja nije bilo: i tri meseca nakon hirurškog zahvata, kretala se uz pomoć štapa, koji, inače, pre operacije nije morala da koristi.

Na pregledu magnetnom rezonancom, koji je obavljen na niškom Institutu za radiologiju 10. februara 2006. godine, ustanovljeno je da „u paraspinalnom tkivu posteriorno postoje artefakti, verovatno postoperativnog metala... Desni nervni koren je u intimnom kontaktu sa granulacionim tkivom”. Ponovljena magnetna rezonanca, 27. oktobra iste godine, potvrdila je postojanje „stranog metalnog tela”.

– Doktor koji me je operisao vrstan je stručnjak, bio je izuzetno korektan, ali je propust napravio neko iz njegovog tima. On je sada u penziji i predložio mi je da hirurškim putim otklonim ožiljno tkivo, ali niko od lekara to nije smeo da prihvati. Više ne smem da idem ni na magnetnu rezonancu, pa su me poslali na multislajsni skener. U pršljenovima kičme su utvrdili postojanje tumora koji bi mogli da se leče zračenjem, ali ta metoda nije primenljiva zbog prisustva metalnog tela. Ostaje mi samo da uzimam analgetike, pa dokle izdržim – kaže za naš list Dragana Ivković, koja nije želela da joj se fotografija objavi u novinama.

Što se sudskog procesa tiče, do sada je održano nekoliko ročišta, a naredno je zakazano za 13. mart. Na poslednjem suđenju, koje je održano 9. februara, veštak je potvrdio da postoji deo metala u kičmenom delu i da je najverovatnije reč o igli koja je zakačila kost i slomila se. Prema njegovom mišljenju, parče metala je veličine dva do tri milimetra, pa bol koji muči Draganu ne potiče od njega, već je posledica degenerativnih promena kičme.

– Bolove sam zaista imala i pre operacije, ali su oni posle zahvata još intenzivniji. Degenerativne promene su takođe postojale i ranije, zbog čega sam i operisana. Veštak tvrdi da nemam smetnje zbog metala, što smatram da je apsurdno. Od Niškog kliničkog centra tražim da mi nadoknadi nematerijalnu štetu zbog propusta prilikom operacije i zbog bolova koje trpim, a ako treba, ići ću do najviše sudske instance – najavljuje Dragana Ivković.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.