Исповест протераног
„Светигора”, издавачка установа Митрополије црногорско-приморске из Цетиња, на Сајму књига у Београду изложила је један од својих великих издавачких подухвата, књигу „Косово и Метохија – ми или они” новинара листа „Политика” Зејнела Зејнелија. Реч је о другом издању овог дела чије је прво издање изашло на прошлом Сајму и које је изазвало велико интересовање читалаца.
Књига је својеврсна исповест старине Стевана Николића, протераног са Косова и Метохије доласком такозваних међународних мировних снага. Као хроничар истине, аутор нас води кроз историјска збивања, како ратна тако поратна, комунистичке заблуде или преваре, сукобе и нове демократске заблуде и преваре, све на нашу штету и све уз нашу, поново активну улогу, написао је у књизи, и о њој, Миле Тасић, уметник и публициста из Суботице. Ово је, пре свега, књига о нашим грешкама, суочавању са њима, са немилим, лошим, ружним, са неминовношћу кроз коју, покаткад, сваки колективитет пролази. Аутор Зејнел Зејнели причу изговара „изнутра“ јер, као неко ко је рођен на Космету, најпре и највише има права да о томе говори обраћајући се посредно и свима онима који подаље од те земље паметују, све нудећи најбоља решења којих, чини се више нема, записао је још Тасић о књизи „Косово и Метохија, ми или они”.
Зејнел Зејнели је аутор укупно осам књига о Космету. Ради као новинар листа „Политика” и живи као избеглица у Суботици.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


