Ноћни препад на радничке станове
Копаоник – Под будним оком припадника приватне безбедносне агенције „Соко секјурити“, прекјуче у вечерњим сатима, обијено је 13 станова радника „МК групе“ и „Скијалишта Србије“ у „И“ и „С“ кућама на Копаонику.
Људи који су потом ушли у станове заменили су браве на вратима и не дозвољавају претходним дугогодишњим станарима да уђу.
Радници – станари који су се у време ове „акције“ затекли у становима опирали су се уласку „безбедњака“, било је препирке, претњи...
– На све сам био спреман да бих онемогућио овакву отимачину, успротивио сам им се и сада дежурам у стану, јер очекујемо да ће опет кренути у исти посао – објашњава за „Политику“ Зоран Јеленковић, један од станара и један од синдикалних руководилаца у бившем „Генексу“, односно сада у фирми „МК група“, која је крајем прошле године откупила капитал „Генекса“ на Копаонику.
Реч је о становима које су „генексовци“ добили пре деценију, две и које и сада користе, без обзира на то да ли раде код новог власника копаоничког угоститељског комплекса Миодрага Костића или у „Скијалиштима Србије“. Таквих станова, у самом центру туристичког насеља, у више стамбених објеката има стотину, и они су, истина, поред хотела „Гранд“ и конака „Сунчани врхови“, били у саставу капитала који је продат Миодрагу Костићу, власнику „МК групе“.
– Међутим, према купопродајном уговору, он нема право да у наредне три године мења намену објекта, као ни статус и права станара у њима. Зато смо о овој насилној акцији обавестили полицију и Агенцију за приватизацију и затражили хитну судску заштиту – тврди Јеленковић.
Иначе, већина радника који имају право коришћења ових станова већ дуже време воде спор са Агенцијом за приватизацију, пошто сматрају да су оштећени приликом продаје капитала „Генекса“ на Копаонику. Јер, још пре продаје „МК групи“, Управни одбор и Скупштина „Генекса“ донели су одлуку да радници имају право откупа тих станова. Међутим, Агенција је ту одлуку игнорисала и уврстила станове у понуду, без обзира на то што је, на основу процењене вредности, цена за раднике била 650 евра по квадрату, а кад се све прерачуна и подели, Костићу су продати скоро двоструко јефтиније.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


