Ако победи Ђурић – Нађ уместо Томића
У фудбалским круговима преовладава мишљење да је Партизан могао и више и боље у Лиги Европе, поготово после прекјучерашње победе против Шахтјора (1:0). Али, кад се буде анализирао учинак „црно-белих” треба узети у обзир и то да само један фудбалер украјинског тима (примера ради Бразилац Луис Адријано) вреди колико и читав тим Партизана.
Сада тренеру Стевановићу, уколико задобије поверење нове управе (а верује се да хоће) остаје да учини све да тим у наставку сезоне буде бољи и да се опет избори за учешће у квалификацијама за Лигу шампиона. Каква ће стратегија клуба бити, знаће се после клупских избора (у понедељак). Трофеји у домаћем шампионату, што дужи опстанак на међународној сцени, појачан рад са младима, јесу задаци којима треба да се руководи и нови председник и спортски директор и тренер.
Нови председник, а то ће бити Драган Ђурић или Саво Милошевић, имаће тежак задатак. Један од изазова с којима ће се срести биће приватизација, али и изградња новог стадиона. Скупштина ће убудуће бити састављена од готово 50 одсто бивших играча клуба – Вукотића, Завишића, Клинчарског, Живковића, Милошевића, Хасанагића, Рашовића, Ковачевића, Нађа… Међу њима је некадашњи спортски директор Ненад Бјековић и дугогодишњи генерални секретар Жарко Зечевић.
Фудбалска чаршија је почела да се бави којекаквим прогнозама. Оно што је у овом тренутку сасвим извесно јесте то да председник Драган Ђурић има предност у односу на јединог ривала Саву Милошевића. Говорка се такође да ће, уколико победи Ђурић, уместо садашњег спортског директора Ивана Томића, који је заслужан за освајање две дупле круне и пласман у Лигу Европе, на том месту бити Алберт Нађ, с којим су већ почели преговори.
Међутим, о овоме Нађ још не жели јавно да се изјашњава поучен ранијим искуством још док је био фудбалер. Истиче да је „Партизанов војник 24 часа дневно” и да ће све рећи на скупштини. Не треба заборавити да је он један од ретких фудбалера који је свом клубу опростио око 200.000 евра!
Играчи и стручни штаб су после победе над Шахтјором отишли на заслужени одмор. Ново окупљање уследиће 15. јануара, а шта ће бити до тада – видећемо...
Д. Тодоровић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


