Поход на ново злато
Наши ватерполисти су од данас у Атини, где сутра почиње завршни део Светске лиге. Са собом носе и шест бодова из полуфиналне групе (победили Шпанију и Грчку), због чега су у предности у односу на остале тимове.
Американци имају бод мање од "плавих", јер су до победе против Аустралије дошли тек на пенале, пошто је после четири четвртине било нерешено. Аустралијски капитал је четири бода, шпански три, а Грци и Французи почињу од нуле.
Таква полазна основа додатно учвршћује наду да ће наша репрезентација успешно да изведе још један поход на злато. Прошле године су "плави" постали светски прваци у Монтреалу и тријумфовали у Светској лиги, где су у финалу, у Београду, нанели Мађарима најтежи пораз у њиховој историји (16:6).
Ове године је освојен Светски куп у Будимпешти, а главни циљ је злато на Европском првенству у нашем главном граду (1-10. септембар). Тиме би ова генерација продужила владавину на Старом континенту, јер је била најбоља и на претходна два шампионата (Будимпешта 2001. и Крањ 2003).
– Американцима и Аустралијанцима је Светска лига најважније овогодишње такмичење и сигурно ће бити сто одсто спремни. То су репрезентације које су ионако познате по одличној припремљености, – указао је капитен наше репрезентације Владимир Вујасиновић. – За нас је добро да овај турнир буде што тежи, јер нам је то последња званична провера за Европско првенство у Београду. Било би добро да освојимо злато да бисмо очували ону победничку атмосферу коју смо годинама стварали. Мислим да то можемо, а у прилог нам иде и то што ћемо једини стартовати с максималним бројем бодова. Најреалније је да у финалу играмо са Шпанцима.
Задатак да понове прошлогодишњи успех из Светске лиге селектор Ненад Манојловић и тренери Дејан Удовичић, Дејан Јововић и Небојша Новоселац поверили су следећим "плавим" асовима: Владимиру Вујасиновићу, Денису Шефику, Александру Шапићу, Дејану Савићу, Данилу Икодиновићу, Александру Ћирићу, Петру Трбојевићу, Вањи Удовичићу, Филипу Филиповићу, Андрији Прлаиновићу, Живку Гоцићу, Слободану Никићу, Бранку Пековићу, Душку Пијетловићу и Гојку Пијетловићу (на пут је отишао и трећи голман Слободан Соро).
– О Французима нема потребе да се прича... С Американцима и Аустралијанцима ове године нисмо играли. Судећи по ономе што је било у прошлој сезони ми смо фаворити. Ако не буде изненађења у финалу би требало да играмо са Шпанцима, – анализирао је укратко Данило Икодиновић противнике и наше изгледе. – Мало је необично што ће нам ово бити последња званична провера пре Европског првенства. Мађари, који не учествују у овој Светској лиги, имаће турнир недељу дана пре доласка у Београд, а ми ћемо три недеље бити без турнирских утакмица. Тренинг-мечеви не могу с њима да се упореде. Ипак, уверен сам да ће све бити у реду. Имамо велики мотив, иако неки сматрају да играмо за "одлазећу земљу". То није тачно. Истина, репрезентација се још води као СЦГ, али ми играмо за земљу која постоји и постојаће – за Србију.
--------------------------------------------------------------------------
Ред вожње у Атини
На финалном турниру Светске лиге у Атини наша репрезентација ће сутра играти с Француском, прекосутра са САД, а у петак с Аустралијом (са Шпанијом и Грчком "плави" се неће састати, јер су с њима били у полуфиналној групи). У суботу ће се две екипе с највише бодова одмарати (остале имају разигравање), а у недељу ће се борити за прво место (преостале четири тима бориће се за коначан пласман од трећег до шестог места).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


