Чиплић: Верујем да ће Поворка бити успешно организована
Министар за људска и мањинска права Светозар Чиплић изјавио је да верује да ће ове године Поворка поноса бити успешно организована, јер су претње и опасности за њено одржавање далеко мање.
Чиплић је у изјави Танјугу навео да министарство има редовне састанке са организаторима Поворке и да верује да ће она бити одржана у септембру или октобру.
Он је оценио да многе претпоставке, које су ометале одржавање Поворке, више не постоје, „јер се полиција у великој мери разрачунала или ушла у обрачун са онима који изазивају насиље и пропагирају нетолеранцију”.
„Ове године су потпуно измењене околности. Претње и опасности су далеко мање”, рекао је Чиплић и додао да може да заложи и свој политички мандат да ће Поворка бити организована.
Он је истакао и да је ове године приступ организатора много бољи.
„Организатори су организовали састанке са политичким партијама и посланичким групама и тако натерали политичаре и странке да се изјасне о Поворци поноса”, навео је Чиплић.
Он је додао да би одржавање Поворке представљало „значајан корак после кога неће бити више ништа исто у увођењу толеранције у српско друштво”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


