Римски новчић испред музеја
ЧАЧАК – Археолози су у средишту Чачка откопали један римски новчић изливен на почетку наше ере (238–244. године) у доба цара Гордијана Трећег, коштани чешаљ и крстасту, бронзану спучаницу. Ови предмети биће приказани у поставци Народног музеја. Пронађени су у дворишту ове историјске установе, где су јуче завршена двонедељна истраживања.
– Геоелектричним скенирањем подземља утврдили смо да у дворишту Народног музеја у Чачку постоји пет зидова са остацима камене архитектуре. За ову прилику, отворили смо две сонде и наставићемо истраживања – каже мр Гордана Јеремић, руководилац ископавања из Археолошког института у Београду, којој је помагала Александра Бабић из чачанског Музеја.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


