"Монтевидео" у "Шуматовцу"
„Бронзана” фудбалска репрезентација са Светског првенства у Уругвају окупила се у ресторану „Шуматовац”. Наизглед чудна вест, ако се зна да је поменути шампионат, на којем је тим Југославије освојио треће место, одржан 1930. године када кафана поред зграде „Политике” није била ни у плану.
Да не спомињемо колико би дуговечни морали да буду ондашњи мајстори крпењаче како би осам деценија касније уприличили славље...
Љубитељи „седме уметности” наслутиће да је реч о глумцима филма „Монтевидео, бог те видео” и – биће у праву. Не само протагонисти, већ и највећи део екипе овог остварења, предвођен аутором Драганом Бјелогрлићем, засео је јуче за столове популарне „Шуме”. Поводе за прославу навео је потписник филма.
– Добили смо Оскара популарности за најбољи филм у минулој години, а славимо и пет награда српске секције Међународне федерације филмских критичара „ФИПРЕСЦИ”. Вечерас очекујемо триста хиљадитог биоскопског гледаоца – објаснио је Бјелогрлић.
Екипа остварења снимљеног по мотивима књиге Владимира Станковића укрстила је убрзо чаше. Веселили су се, причали о свему и свачему, а Бјелогрлић је одао да ће, после „освајања” Србије, „Монтевидео” кренути да крчи себи пут и пред међународном публиком.
За почетак, биће емитован у Сарајеву, Скопљу и Љубљани, али наш познати глумац нада се да ће његов режисерски деби имати прођу и широм Европе.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


