Хотелијери би јефтиније
ВРЊАЧКА БАЊА – После недавног, свечаног и симболичног прикључења објеката основне школе ,,Попински борци" у Врњачкој Бањи на довод природног гаса за десетак дана и три стотине домаћинстава почеће да користи овај енергент за грејање. Исту могућност, само кад у становима и кућама заврше послове на инсталацији, имаће још око хиљаду власника стамбених и пословних објеката, јер су радници овдашњег предузећа ,,Интерклима", како нам је објаснила Оливера Башић, одговорни стручњак за ову област у поменутој фирми, протеклог месеца успели да изграде око педесет километара градске дистрибутивне мреже за гас у више бањских насеља.
Да би се прикључили на ту мрежу и почели да користе природни гас мештани Врњачке Бање морају издвојити 1.180 евра само за прикључак. Добро је што више од половине тог износа могу отплаћивати и на дванаест месечних рата, али ће уз то имати и трошак за развођење инсталација и уградњу друге опреме у својим објектима. Но, многи су ипак уверени да се та инвестиција исплати будући да ће се наредних зима грејати знатно јефтиније него било којим другим горивом...
Није, међутим, само таква уштеда мотивисала општинску власт да покрене и убрза гасификацију бање него су била важна и еколошка питања. Није за похвалу бањским оцима то што ово место, у коме се многи лече лековитом водом а и чистим ваздухом који долази са падина Гоча, често, посебно током зиме, прекрије дим који избија из више од тридесетак ,,мини" топлана.
То загађење и те како би се умањило када би врњачки хотели уместо угља и дрвета почели да користе природни гас, али се власници још прерачунавају надајући се, ваљда, и снижењу цена за прикључак на гасоводну мрежу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


