За медаље 795.000 евра
На свечаности Управе за спорт и Министарства просвете и спорта у "Хајату", у присуству многих спортских функционера и освајача медаља, директор Управе Александар Шоштар је подсетио на успехе у овој години и најавио планове за 2007. Као једну од највећих победа у 2006. навео је то што су у новом Уставу Републике Србије јасно наглашени место и улога спорта.
Шоштар је подсетио на сва међународна такмичења одржана у нашој земљи и на све медаље наших спортиста. Навео је седам великих догађаја, од Европског првенства у ватерполу (златна медаља, прво велико такмичење које је организовала Србија) до атлетског митинга "Артур Такач" који је делом финансирала Управа за спорт. Као важни догађаји на нашем тлу догодине најављени су европски шампионати у стоном тенису, џудоу и кајаку.
– Ову годину ћемо памтити и по томе што је Влада Републике Србије усвојила Уредбу о националним признањима и наградама за посебан допринос развоју и афирмацији спорта. На основу тога спортисти остварују право на национално спортско признање и доживотна месечна примања. У овој години је исплаћено 795.000 евра на име освојених медаља. Закључно са 30. новембром, наши спортисти у свим узрастима су освојили 673 медаље – рекао је Шоштар.
Као највећа спортска достигнућа српског спорта у овој години навео је европско сребро Оливере Јевтић у маратону (награда 22.500 евра), светску бронзу одбојкашица (150.000 евра), пливачке светске медаље јуниора Ивана Ленђера (злато) и Чабе Силађија (сребро) и сениорско злато и сребро Милорада Чавића (30.000 евра), традиционално добре резултате стрелаца, светско злато веслачког двојца са кормиларем (56.250 евра)...
У име спортиста говорила је одбојкашица Јована Бракочевић (18 година), најмлађа у репрезентацији која је недавно у Јапану освојила светску бронзу. Њен закључак је био да ће српски спортисти и надаље бити страх и трепет на светској сцени.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


