Сви сели за волан
КРАЉЕВО – Пред новогодишње и божићне празнике возила се градским улицама у Краљеву крећу у дугим колонама, полако, метар по метар. Огромна су загушења у саобраћају, нарочито у близини моста, са једне и друге обале Ибра.
Тај мост је и једина веза града са приградским насељем Рибницом и путем према Врњачкој Бањи и зато је највеће саобраћајно "уско грло". Овде га одавно зову и "мост уздисаја", јер нема преласка без дуготрајног чекања у колонама путничких и теретних возила.
Стање није много боље ни у другим деловима града, нарочито ових претпразничких дана, јер сада је у краљевачкој општини више од тридесет хиљада регистрованих моторних возила. Тај број се изненада повећао доласком више од двадесет хиљада избеглица и расељеника који су овде довезли и око пет хиљада аутомобила.
Да невоља буде још већа, такорећи, кроз центар града пролазе и бројна теретна возила, како се то каже, у транзиту према Крушевцу и другим местима.
Због свега је коначно ове године убрзана градња обилазнице око Краљева, при крају је завршетак тог пута дужине око пет километара са мостом преко Мораве, који је у саставу обилазнице а чија је градња почета пре једне деценије. Такође, добро теку радови на изградњи новог моста преко Ибра, који ће бити широк 12 метара.
– Очекујемо да крајем априла наредне године – каже Милош Бабић, председник краљевачке општине – отворимо за саобраћај оба објекта, и нови мост преко Ибра и обилазницу. У ове приоритетне пројекте из општинског буџета издвојено је 30 милиона за обилазницу и 182 милиона динара за мост. Влада Србије нам је помогла градњу обилазног пута са 54 милиона динара. Кад ти објекти буду у фунцији градске улице ће се знатно растеретити, бар камионског саобраћаја.
Председник Бабић је најавио и скорији почетак градње јавне гараже у Краљеву, а и још једног пешачког моста преко Ибра како би се градски "живот" бар делимично преместио на другу обалу Ибра, у сада приградско насеље Рибницу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


