Два виђења Вујошевићевог положаја
Управни одбор Кошаркашког савеза Србије (КСС) сматра да тренер Партизана Душко Вујошевић може да остане у Стручном савету КСС, упркос томе што је пристао да буде селектор Црне Горе. Председник КСС Драган Капичић је рекао да "ту нема сукоба интереса". Међутим, постоје и другачија мишљења. Један од седморице чланова новог Стручног савета Дражен Далипагић спада у оне који сматрају да није природно да један тренер истовремено буде члан стручног савета једне земље и селектор репрезентације друге државе:
– Не знам да ли је Вујошевић дефинитивно склопио уговор са црногорским савезом, а ако је то тачно, као што су медији објавили, сматрам да није уреду да истовремено буде у Стручном савету КС Србије и на клупи Црне Горе. То је сукоб интереса, тим пре што се ради о две блиске земље које полажу право на неке исте играче...
Тренер шпанског Акасвајуа (Ђирона) и члан Стручног савета КСС Светислав Пешић, последњи селектор с којим је наш државни тим имао успеха, има другачије мишљење од Далипагића:
– Сувише смо мала земља да бисмо се одрицали врхунских играча и тренера који могу много да нам помогну, а такав је Вујошевић. Ипак, пре приче на ову тему требало би проверити да ли је он заиста потписао уговор са Црном Гором. То кажем јер се често демантују вести о преласцима, па се тако недавно појавила информација да ја преузимам Таукерамику, а са њеним врло уваженим председником Керехетом се никада нисам срео... Иначе, волео бих да га упознам јер је велики заљубљеник у кошарку.
Иако је реч о преседану у европској кошарци, Пешић каже да нигде не пише да један тренер не може да буде ангажован у два национална савеза:
– Душко Вујошевић је рођен у српској кошарци у којој се афирмисао и дао велики допринос у њеној изградњи. По мени, на питање да ли је добро да један стручњак ради у два савеза не постоји типски одговор. Зависи од случаја до случаја. Рецимо, да сам ја сада, на пример, селектор Немачке, не видим зашто би ме то спречавало да помажем српској кошарци. Логично је да сви ми који смо рођени у српској кошарци имамо обавезу да јој помажемо што је год могуће више. Зато за мене ово питање и није толико спорно. Неке ствари су се покренуле у КСС, добили смо председника, генералног сектретара, Стручни савет... Хајде да се сви бацимо на посао...Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


