"Депо" против уличних тезги
Уличне тезге на Булевару краља Александра за многе пролазнике су место на коме могу јевтино да се обуку. За неке оне су само обичне картонске кутије о које се саплићу док шетају најдужом престоничком улицом. Међутим, око гомиле картонских пакета на којим је изложена роба у поселедње време "сударају" се два потпуно супротна интереса. Док за њихове "власнике" оне представљају једини извор прихода, за продавце у "Депоу" они су само непоштена конкуренција.
Према речима представника Удружења предузетника овог тржног центра, то што послују по закону и плаћају закуп и порезе довело их је у ситуацију да седе скрштених руку и прижељкују купце који ће са улице "скренути" и до њих.
– Иако и ми и они продајемо исту робу, наша гардероба је скупља за 20 до 50 одсто. Или за најмање 18 процената колико износи порез на додату вредност. Нисмо у могућности да се такмичимо са њима, јер морамо да платимо и месечну закупнину од 200 евра. Из недеље у недељу промет опада, људи који су ту годинама радили хоће да дигну руке од посла – истичу и додају да не желе поименице да се представљају.
Напомињу и да ће уколико се општинари озбиљније не позабаве њиховим проблемом зауставити саобраћај и можда кренуту у протесте. Кажу да немају ништа против њихових колега који живе од уличне продаје, јер су и они тако почели. Објашњавају да желе да се и за њих нађе неко разумно решење. Опремање трећег дела "Депоа" засад је једина опција.
Драгица Стојимановић, председница конкурентског Удружења уличних продаваца, истиче да би и они волели да промене своја радна места и да једном знају на чему су. А не да по врућини или зими буду на улици.
– Није ми јасно зашто се буне. Исти ти који продају робу у "Депоу" продају је и на улици. Како могу сами себи да буду нелојална конкуренција? Не само да су почели од улице, као и ми већ и сад раде са нама. Ми се против њих никада нисмо бунили. Нити нам сметају. Свако ко може – нека ради – објаснила је Драгица Стојимановић.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


