Пред Лудогорец само бриге за Партизан
Фудбалери Партизана остварили су циљ – пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона и још бар четири европска меча. Посматрано с те, најважније стране, могло би се рећи и да је успешно почео сезону. Међутим, игра коју је приказао у 180 минута двомеча с прваком Јерменије Шираком јесте за бригу.
После 1:1 у Ђумрију оправдања су била: прва такмичарска утакмица, дуг пут, врућина и слично што слушамо годинама од свих наших представника. Након београдских 0:0 нема ни трунке самокритике, па чак ни извињења публици, ако ни због чега другог, макар због неиспуњеног обећања да ће се момци у црно-белим дресовима показати у правом светлу и да ће приступ мечу и игра бити на знатно вишем нивоу.
Не може реми с најслабијим тимом у најјачем континенталном такмичењу (коефицијент Ширака само 0,850) да се правда „објективним околностима”: повредама, искључењем Волкова (55. минут), створеном атмосфером да Партизан мора да победи јер је Ширак слаб…
Тренеру Рашовићу било је боље да је признао и своју, али и кривицу својих играча за још једну разочаравајућу партију. Дан пре утакмице рекао је да је Шћеповић повређен, да од Малбашића очекује да тек за 10 до 14 дана уђе у такмичарску форму… Обојица су били у почетној постави, с изузетно мршавим учинком. Да ли су изјаве пре меча биле само тактички трик, или је у питању нешто друго, само он зна.
Војводина је, шест дана пре реванша између Партизана и Ширака, на свом „Карађорђу” у првом сусрету другог кола Лиге Европе дочекала Хонвед (коефицијент 3,850). Повела је у 19. минуту с 1:0, а два минута касније остала без искљученог – такође левог бека Настића. Али, то није спутало Новосађане да и са играчем мање очитају лекцију Мађарима и победе с 2:0.
Да ли су новинари криви што играчи Партизана у три сата игре нису приказали ама баш ништа и што их је публика у Хумској у дуеле с Лудогорецом испратила концертом звиждука? Рашовић је млад тренер, који заједно са својим младим тимом тек стиче искуство. Због тога му не треба замерити, али га ваља опоменути да у наредним ситуацијама буде реалан у проценама и оценама и критичан.
На крају, није страшно што Партизан ни једном није победио Ширак. Он то и не мора, али због себе, армије навијача и земље коју представља мора да игра знатно ангажованије и да бар покуша да покаже оно што уме. Јер, с оним што је приказао против Јермена нема шта да тражи против „страшног” Лудогореца (3,450), а да не помињемо клубове који ће играти у такмичењу по групама Лиге шампиона.
----------------------------------------------
Грубор тврди да није гађао публику
Незадовољан игром својих љубимаца део публике са западне трибине је после утакмице пластичним флашама гађао званичнике у централној ложи, међу којима су поред водећих људи Партизана и седели и делегат и посматрач за суђење Уефе. Узвратио им је генерални секретар Партизана Дарко Грубор. Дан после инцидента први оперативац „црно-белих” је за клупски сајт објаснио да је у питању „један од најтежих инцидената у историји клуба”. Тврди да није никога гађао, него да је флашицу „вратио до оградног зида, она је одскочила и одлетела према трибини”:
– Можда ће овај чин неком дати повод да жртве насиља представи као виновнике, али чињенице су, нажалост, неумољиве.
Чиновници Уефе били су уплашени и збуњени и питали: зашто је таква реакција, када је Партизан прошао даље? Генерални секретар сматра да је „пуком срећом избегнута тежа казна него пре шест година у Мостару”.
Дарко Грубор је додао да је ова управа најуспешнија у ближој историји клуба, али и најомраженија од оснивања „црно-белих” и да то као психолошки феномен заслужује дубљу анализу. Извинио се свима, који се осећају повређеним због његовог геста и поручио да очекује извињење оних који су „изгубили главу и насилничким понашањем угрозили живот и здравље лица у централној ложи”.
----------------------------------------------
Нађ: Митровић је потребан Партизану
Док белгијски медији брује да је нападач Партизана Александар Митровић надомак преласка у Андерлехт, а српски пишу о данашњем доласку Белгијанаца у Београд с понудом од пет милиона евра, спортски директор „црно-белих” Алберт Нађ тврди:
– Митровић је, као и Иванов, много битан за ову екипу и док не потпише уговор ништа није завршено. За било какав коментар око његовог одласка неопходно је да сви који доносе одлуке у клубу седну за сто и договоре се.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


