Понедељак, 13.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Том Круз снима „Немогућу мисију 5” у Бечу

Том Круз снима „Немогућу мисију 5” у Бечу
Том Круз са обожаваоцима у главном граду Аустрије (Фото weekend.at)

У првом делу „Немогуће мисије”, Том Круз је као агент Итан Хант крао податке из седишта ЦИА у Ленглију. У другом делу, у ком је играо и Раде Шербеџија, спасавао је свет, а пре свега Аустралију од смртоносног вируса „кајмере”. У трећем се такмичио са Филипом Симуром Хофманом ко ће пре да стигне до програма „зечја шапа”, а у четвртом се, после дизања Кремља у ваздух, пентрао по Бурџ Калифи у Дубаију у Уједињеним Арапским Емиратима.

Круз ових дана у Бечу почиње снимање петог дела популарног акционог филмског серијала „Немогућа мисија”, а заплет филма се још држи у тајности. Зна се да Круз репризира улогу Ханта, и да је продуцент филма, да играју и Џереми Ренер, познат по главној улози у филму „Катанац за бол”, Алек Болдвин и Винг Рејемс, као и да филм режира Кристофер Маквери, добитник Оскара за оригинални сценарио трилера „Дежурни кривци”.

„Немогућа мисија 5” ће бити сниман у центру Беча, поред бечког Економског факултета, као и око државне опере. Прве припреме су већ обављене, испред државне опере су постављене ограде, а ту су и први камиони са опремом за ову скупу филмску продукцију. Док се екипа припрема за прву клапу, Аустријанци стоје у редовима испред једног хотела у центру Беча, у ком је смештен Том Круз, како би поздравили холивудску звезду и сликали се са њим, а почетак снимања аустријски медији помно прате.

После Беча, снимања ће бити настављено у Лондону, а „Немогућа мисија 5” ће бити приказивана у биоскопима крајем 2015. године.

Главни град Аустрије није случајно и без разлога изабран. У случају другог дела „Немогуће мисије”, Том Круз је склопио уговор о снимању филма у Сиднеју, при чему је град из свог буџета издвојио пет милиона долара за филм, уз сву расположиву инфраструктуру која је понуђена филмској екипи, као и надлежне службе које су обезбеђивале снимање. Слично је било са Римом у трећем делу, а и са Абу Дабијем у четвртом. Холивудска штампа пише да је исто и са главним градом Аустрије и да је новац већ уплаћен, али није прецизирано колико (милиона).

Глумац и продуцент Круз је врло умешан да челнике великих градова убеди да инвестирају у његове филмове, јер он им пружа рекламу у биоскопима широм света, а својим присуством у тим мегаполисима – велики публицитет. Зато Тому Крузу није тешко да стоји испред хотела у којем је смештен у светским метрополама и са осмехом се слика и разговара са обожаваоцима, као што је то јуче био случај и у Бечу.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.