Монодрама „Петар” у Битеф театру
Премијера монодраме „Петар” аутора Катарине Николић и Жељка Хубача, у режији Ане Григоровић и у извођењу Младена Совиља биће изведена 1. и 2. новембра у 20 часова на сцени Битеф театра.
Идеја пројекта „Петар”настала је као резултат сарадње и партнерства између Схарикомпанијет из Стокхолма и Друштва за анимацију и развој дечјег драмског стваралаштва из Београда успостављеног током реализације пројекта „Фелиција” који промовишу отвореност и промене у друштву путем дијалога, културних форума и размене. Монодрама „Петар” се бави проблемима младих који одрастају у дисфункционалним породицама и суочени су са стигматизацијом, искључивањем и неразумевањем шире друштвене заједнице. Монодрама је инспирисана интервјуима са младим људима који су имали сличне проблеме у понашању као Петар. Прича и конкретни догађаји из драме су резултат маште.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


