Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

„Вечити дерби” ипак без публике

Први пут у историји „вечитих дербија“ Црвена звезда и Партизан ће играти без присуства публике. Комисија за жалбе Заједнице фудбалских суперлигаша потврдила је пресуду, коју је донео заменик дисциплинског судије Драгче Димитријевић, па ће „црвено-бели“ ипак морати да играју три утакмице код куће без помоћи навијача и да плате 500.000 динара.

Додуше, Звезди је остало још да упути захтев за заштиту правилника и да је евентуално помилује Извршни одбор Фудбалског савеза Србије. У овом тренутку мало је вероватно да ће се то догодити.

Црвена звезда је до сада „одрадила“ трећину казне против чачанског Борца (4:0). Преостало јој је још да пред празним трибинама дочека крушевачки Напредак 23. фебруара у заосталом сусрету осмине финала „Лав купа Србије“ и Партизан 1. марта у 132. првенственом „вечитом дербију“.

Како је јуче саопштио Миодраг Јанковић, генерални секретар Заједнице суперлигаша, на одлуку другостепеног дисциплинског органа није утицао став полиције, јер га није ни било, већ чињеница да је заменик дисциплинског судије у потпуности поштовао правилник. Он је апеловао на навијаче да се не окупљају око стадиона, што ни полиција неће дозволити, и нагласио жељу руководства такмичења да љубитељи фудбала путем малих екрана ипак посматрају дерби:

– Покушаћемо да се договоримо са Звездом да се меч помери ван заштићеног термина и да се игра у 16 часова, или евентуално сутрадан, уз ТВ пренос.

У четвртак или петак требало би да се одржи седница Управног одбора Заједнице суперлигаша, на којој ће челници клубова заједно са представницима савеза разматрати актуелну ситуацију у којој се налази наш фудбал.

Ђ. Смиљанић

---------------------------------------------------------------

Булићев апел за нови почетак српског фудбала

Јуче је у нашу редакцију стигло саопштење за јавност Драгана Булића, председника Заједнице фудбалских суперлигаша, које преносимо у целини:

„Фудбал нам је у понору, срозао се на најниже могуће гране. Екстремно ванредна ситуација, односно ванредно стање. Новонастала ситуација у нашем најпопуларнијем спорту довела је између осталог и до потпуне неизвесности око наставка шампионата у Меридијан Суперлиги. Држава се ухватила у коштац са бројним негативностима које ја као председник Заједнице наших најелитнијих клубова најенергичније подржавам и следим.

Због млаке и слабе структуре руководећег кадра на челу са председником Фудбалског савеза Србије, дошло је до оваквог алармантног стања вукући лоше и неадекватне потезе на штету и онако посрнулог српског фудбала. Принуђен сам да апелујем да се врате и окупе сви челници Фудбалског савеза Србије и клубова који се тренутно налазе у иностранству и да на Заједници и другим форумима отворено очи у очи укажемо на бројне негативности и донесемо праве одлуке за нови почетак српског фудбала.

Коментари5
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.